Věda na Zeměploše 4: Soudný den

Značka: Talpress
219 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024
  • Věda na Zeměploše počtvrté a naposledy. Kulatá Zemneplocha stojí před otázkami velkého kalibru: Co je to vesmír, jak vznikl, a další oříšky.
  • Věda na Zeměploše je kříženec Terryho lásky k Zeměploše s láskou k vědě - a právě proto si vzal na pomoc pány Stewarta a Cohena. Výsledkem je střídavý mix Zeměplošských mágů zkoumajících podivnou kulatou "Zemneplochu", již řídí místo bohů jakási "věda", a populářně-naučných kapitol, které dávají příběh do kontextu nám z té kulaté země.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čtvrtá kniha ze série Věda na Zeměploše se tentokrát vypořádává s OPRAVDU ZÁVAŽNÝMI OTÁZKAMI!

Nový brilantní zeměplošský příběh Terryho Pratchetta Soudný den, s opravdu velkými poznámkami (formou prokládaných kapitol) matematika Iana Stewarta a biologa Jacka Cohena, přinášejícími spletitou kombinaci fikce, špičkové vědy a filozofie.

Marjorie Dawe je knihovnice a bere svoji práci – a samozřejmě pravdivost slov – velmi vážně. Ona o tom neví, ale její a náš svět – Zemneplocha – je ve velkých problémech. Na Zeměploše se totiž schyluje ke kolosální potyčce. Mágové Neviditelné Univerzity se cítí za Zemneplochu zodpovědni (asi jako za svého pískomila). Konec konců ji stvořili zfušováním jednoho kvantového Thaumo-dynamického pokusu. Ale Omnijci na ně podávají žalobu a tvrdí, že mágové hraním na bohy zesměšňují jejich vznešené náboženství.

Když se nejlepší právnické mozky na Zeměploše (zombie a kněz) připravují na bitvu – a bylo zatáhnuto za velkou červenou páku v budově Silnoproudé magie – Marjorie Dawe je vržena skrz mnohovesmír přímo doprostřed celé té ožehavé aféry. Zatímco naše trojice zkoumá Boha, Vesmír a popravdě i všechno ostatní, můžete očekávat slony nesoucí svět, kvantovou gravitaci v teoretickém modelu Escher-verse, evoluční design, věčné rozpínání, temnou hmotu, systémy nevíry – a zevrubnou studii, jak vymyslet lepší past na myši.

4. kniha Terryho Pratchetta ze série Věda na Zeměploše. Není komiks, jde o klasickou knihu se vším všudy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Komiksy
? Stav: Nový
Vazba: Brožovaná
Superhrdina a série: Úžasná Zeměplocha
Nakladatelství: Talpress
Autor: Terry Pratchett
Počet stran: 416

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: