RPG a Wargaming


Správná volba, jak strávit kvalitní čas s přáteli. RPG (Role Playing Games) nebo také hry na hrdiny Vás přenesou do fiktivního světa, ve kterém se ujmete Vaší postavy a vydáte se vstříc vzrušujícím dobrodružstvím. Wargaming, také válečné hry, staví na podobném principu jako RPG, avšak s tím rozdílem, že se postavíte do pozice velitele armády, se kterou musíte porazit ostatní hráče nebo prostředí. Zobrazit více

37 položek celkem
Yoyo stringy - 10 ks
35 Kč

Každý yoyer potřebuje stringy! Tyhle náhradní stringy se super poměrem cena/výkon poslouží...

376354/BIL
MG 8992
19 Kč

Obyčejná perleťová dvacetistěnka D20, které jsou potřeba pro většinu RPG her jako jsou třeba...

1050
99229999152 12mmdiceCubeBlack02
179 Kč

Vždy je potřeba víc šestistěnek. V sadě najdete 20 12mm D6 kostek od Citadel pro wargaming, RPG a...

100
Screenshot 2023 06 20 at 01 42 47 Army Painter Wet Palette
479 Kč

Wet Palette od Army Painter je praktický box s 50 praktickými jednorázovými paletami, které...

115349
811dDmyv pL. SL1500
999 Kč

Příručka pro všechny hráče Dungeons and Dragons - Hráče i Dungeon Mastera.

4488
Screenshot 2023 06 21 at 14 14 51 Warhammer Age of Sigmar Paint Tools Set Games Workshop Webstore
749 Kč

Základní sada barev a nástrojů k barvení pro začínající modeláře a hráče tabletopu Warhammer: Age...

66
TL5044 HOBBY STARTER BRUSH SET 02 1 copy 6e4e
299 Kč

Hobby Starter Brush Set je set 3 štětců ideální pro nováčka v koníčku wargamingu nebo hobby...

115493
Revell - Contacta Professional (lepidlo na plastikové modely)
129 Kč

  Tekuté lepidlo Revell Contacta Professional určené k lepení modelů z plastu.

115070
wrai(1)
359 Kč

Základní barva Citadel Spray k malování modelů všeho druhu, od wargamingu po čistou modelařinu....

84
60040199169 EngWH40KGettingStartedWithTenthEdition01
329 Kč

Magazín se základy pro hraní Warhammer 40 000 (40K). Dvě miniatury: Space Marines Infernus...

65847
leadb
359 Kč

Základní barva Citadel Spray k malování modelů všeho druhu, od wargamingu po čistou modelařinu....

1861
seer
359 Kč

Základní barva Citadel Spray k malování modelů všeho druhu, od wargamingu po čistou modelařinu....

X1860
Nahoru
Další produkty

Dungeons & Dragons (D&D): legenda mezi tabletop RPG

Nejznámější RPG hrou světa jsou bezpochyby Dungeons & Dragons, fantasy hra meče a magie, kterou si zahrajete s partou přátel, ať už jste začátečníci nebo pokročilí. Využijte předpřipravené fantasy světy a dobrodružství, nebo si stvořte úplně vlastní, tady je všechno na vás.

"Dýendýčka" (někdy také jako DnD) začala dávno v roce 1974 a dnes pod křídly Wizards of the Coast/Hasbro prošlo několika změnami - z původní verze přes AD&D (Advanced Dungeons & Dragons), známou revidovanou verzi D&D 3.5, až po dnešní, obecně oblíbenou 5th edition - páté vydání. Základ hry tvoří hráčský roleplaying a interakce s Dungeon Masterem (DM), organizátorem hráčského setkání, který hráčům předává všechno, co se v herním světě děje a nechává je tak se soustředit pouze na své postavy. Všechno, kde je ale nejisté, zda uspějete či ne, zpracovávají hody (většinou) dvacetistěnnou kostkou, takzvanou d20.

Staňte se čarodějem, černokněžníkem, válečníkem, mnichem, bardem, klerikem nebo třeba paladinem či kýmkoli jiným, a to ať už jako běžný člověk, nebo třeba elf, trapslík či půlčík, a zahrejte si hru, na kterou jen tak nezapomenete. Všechno od pravidel přes potřeby ke hře u nás jistě najdete.

Warhammer a Warhammer 40 000 (40K): Pilíře wargamingu

Oproti jedné postavě, kterou ovládáte v klasických RPG, ve wargamingu zaujmete roli pomyslného generála, a ovládáte tak celé legie jednotek. Klasický Warhammer: Age of Sigmar představuje Warhammerovský svět ve "středověkém" podání a to včetně magických řádů a boje lidského řádu proti chaosu a sváru znepřátelených božstev či kultů.

Warhammer 40K naopak stejný svět posouvá do daleké budoucnosti, kde se setkáte s podobnou formulí i zásadními rozdíly.

  • Imperium of Man zahrnuje všechny lidské řády, jako jsou mocní Ultramarines (Ultramariňáci), Adeptus Custodes a Adeptus Mechanicus a další řády, které podléhají silné organizaci a vyznačují se odporem vůči silám chaosu. Řád, stabilita, jednota - a taky mocná výzbroj a perfektní výcvik - jsou zbraněmi Impéria, které svůj cíl zachovat lidstvo takové, jaké ho znají, splní za každou cenu.
  • Chaos je označením pro všechny služebníky chaosu, zkázy a zničení. Některé si podrobil Nurgle, chaotický bůh rozkladu a nemoci, jiné zase ovládá Slaanesh: bůh bolesti rozkoše zvrácenosti, a tak dále. Khorne je naopak božstvem války a krve, zatímco Tzeentch velí změně a proměnlivosti. Nechcete jen armádu démonů? I pod vlajkou chaosu najdete jednotky složené jen z bývalých lidí, kteří propadli Chaosu.
  • Ani ve futuristickém Warhammeru nebudou chybět orkové (Orks): Orkové vlastně nikomu neslouží, oni zkrátka jsou chaos a sami nemají mnoho vyšších cílů - oni si válčení zkrátka jen užívají, a u sestavování jejich armády se nebudete nudit, protože jsou plni ironického humoru. Waagh!
  • Xenos označují veškeré mimozemské rasy jako jsou k elfům připodobňovaní Aeldari/Eldar (Eldaři), vesmírní nájezdníci Drukhari, kyber-nemrtví Necrons (Nekroni), bestiální vetřelci Tyranids (Tyranidi) a T'au Empire, sdružení společně smýšlejících mimozemských ras, které si váží technologického pokroku a vyjednávacích taktik (které jsou podpořeny technologicky pokročilou výzbrojí), s cílem svobodné, vesmírné utopie.