Cardistry


Cardistry
vzniklo kombinací slov card a artistry - a jak napovídá název, opravdu jde o umění zacházet s kartami. Zamíchat nebo sejmout balíček libovolným způsobem dokáže mnoho z nás, ale cardistry je o tom, dobře u toho vypadat, a působivých triků s kartami, které zkušený cardista dokáže předvést, je opravdu přehršel.

Cardistry se často popisuje jako žonglování s kartami, protože ačkoli karty létají jen pří málokterém triku, stále jde o obratnost vašich prstů a rukou. Flourishe jsou působivé ukázky manipulace s kartami, které se divákovi zdají na první pohled nemožné. I přesto ale existuje řada flourishů, které se dokáže naučit i začátečník. Míchání (shuffle) má v cardistry také mnoho způsobů. Některé druhy míchání jsou efektivní pro hry jako je poker, ale jsou doplněny pěkným trikem na konci, jiné triky naopak dovolí zamíchat balíček tak, aby se pořadí karet nezměnilo! Snímání balíčku, takzvaný cut, má také kořeny v krupiérství - sejmutím balíčku dáváte najevo, že na jeho novém vršku je opravdu náhodná karta. Jak je v cardistry tradicí, účel byl doplněn vizuálem a zkušený cardista tak dokáže sejmout balíček během pár sekund načtyřikrát a ještě u toho dobře vypadat.
Zobrazit více

 

17 položek celkem
bic1
109 Kč

Karty Rider Back jsou klasikou mezi karetními kouzelníky a cardisty. Je to základ, ale zároveň...

7354
stargazer nm1
199 Kč

Nechte se ozářit krásou našeho jediného měsíce s novou sadou karet Bicycle z vesmírné kolekce...

9716
Karty Avengers: Infinity Saga (Theory11)
349 Kč

Vymakané karty Avengers od Theory11, které všem ukážou, že vlastník má styl a miluje Marvel. Ať...

27315/CER
wars1
299 Kč

Speciální stříbrná edice vymakaných Star Wars karet od Theory11. Verze Dark Side se inspiruje...

3763
3ade1c4792808c6a5d0cbde9f1dc8c0d
299 Kč

Vymakané Mandalorian karty ze světa Star Wars od Theory11. Skvostné embosované zpracování v bílé,...

8KOMI240
Artisan (Theory11) (Barva Bílá)
349 Kč

Vymakané cardistry karty Artisan od Theory11 se špičkovým designem s kořeny v Jižní Africe, keré...

8356
BSUPR CF1 1682063986
149 Kč

Supreme Line je vylepšená řada klasických Rider Back karet od Bicycle. Ideální pro kouzelníky...

1096
Karty Dark Mode (Bicycle)
219 Kč

Zapni cyberpunkovou atmosféru s kartami Bicycle Dark Mode! Ideální jak pro cardistry triky, tak...

4672
8900e2128a67e72cd586290f7d5e338e copy
299 Kč

Vymakané karty ze světa Dune od Theory11. Prémiový design se zlatou a černou folií vynikne při...

8KOMI239
harry potter playing cards 14
299 Kč

Vymakané karty Harry Potter od Theory11. Vyberte si barvu podle oblíbené koleje a ukažte mudlům,...

36507/CER
Karty James Bond 007 (Theory11)
349 Kč

James Bond, agent 007 -  prohnaný hrdina plný elegance a sofistikovanosti. Tyhle karty od...

115042
14189 1 memento mori chris ramsay murphy s magic
349 Kč

Chris Ramsay, legendární cardista, kterého znáte třeba z YouTube, osobně navrhl tyhle karty....

6271
Nahoru
Další produkty


Jak vybrat karty?

Parametrů, podle který vybírat ty pravé karty, které potřebujete, je vícero - ale pokud tápete, nabídneme pomocnou ruku. Není to tak složité, a existují karty pro opravdu každý účel.

Materiál

  • Papír - papírové karty jsou tu s námi odnepaměti, a ve světě cardistry s námi budou ještě dlouho. Způsobů zpracování papíru na karty je totiž hodně, většina z nich ale spočívá ve stlačení materiálu tak, aby byly karty pružné a pevné. Správná povrchová úprava dodá další odolnost a finish texturou povrchu způsobí, že karty krásně kloužou po sobě nebo po stole. Papírové karty jsou první volbou pro většinu cardistry triků kvůli správné pružnosti.
  • Plast - plastové karty sice kouzelníci neocení, ale jsou skvělé pro partii pokeru. Plastové karty jsou totiž výrazně odolnější, jsou navíc tužší a i pokud je hráči trochu žmoulají v rukou, nezůstanou ohnuté. Vylilo se vám pití? Plastovým kartám to vůbec nevadí!
    Speciální variantou jsou karty Banshees, které jsou určené pro vrhání - s těmi si naopak moc nezahrajete vůbec.

Značka

Značek výrobců karet tu je více, a každá se vyznačuje něčím jiným. Značky většinou patří pod konkrétní tiskárny, a pokročilí cardisti někdy zjistí, že preferují praávě karty z určitých tiskáren, protože jejich materiály jsou mírně odlišné.

  • Karty Bicycle jsou zlatým standardem jak krupiérů, tak trénujících cardistů. Bicycle karty totiž přesně odpovídají slovům "za málo peněz hodně muziky". Jsou nesrovnatelně lepší než bezznačkové karty ze stánku, ale nejznámější Rider Back Deck stojí sotva něco přes stokorunu a naučíte se s ním valnou většinu triků. Naopak při hraní pokeru na vysoké úrovni je dobré pro hru otevřít čerstvý balíček karet, aby hráči viděli, že karty nejsou upravené či předmíchané. Levný, odolný a kvalitní balíček tak našel svoje místo v srdci několika skupin. Supreme Line má vylepšený povrch a okraje, které jsou zásadní pro některé triky, Bicycle kromě toho vydává i pěkně vypadající umělecké varianty v limitovaných edicích.
  • Theory11 jsou karty, které jsou proslulé svým vzhledem. Pokud chcete předvádět flourishe s kartami nejvyšší kvality a oslnit diváka působivou show, jsou to pravé pro vás. Karty Theory11 většinou mají jednotné téma balíčku od Marvelu přes Harryho Pottera až po rytiny jihoafrických řezbářů, ale každá karta je unikátní svou ilustrací. Lesklý (foil) finish a perfektně vyladěné barvy ve spojení s maximální kvalitu za jejich vyšší cenu prostě stojí.
  • Banshees jsou plastové karty, které na flourish, cut nebo zajímavý shuffle nepotřebujete - jsou totiž určeny k vrhání karet. Jakožto nejlepší karty na vrhání jsou z velmi odolného plastu, jejich ostřejší hrany se dobře zasekávají do terče, a aerodynamická úprava povrchu, přesný tvar pro minimální kroucení a za letu hvízdající výřez (proto Banshees) zajišťují ty nejlepší letové vlastnosti. Pro vrhání nic lepšího nenajdete.

Pokud si ani přesto nejste jistí, co vlastně chcete, a spíš hledáte jen něco zajímavého, čím potěšit oko, je tu pro vás Mystery Deck. Za sníženou cenu v neprůhledném balení totiž najdete náhodný cardistry deck z těch, co vyšly v minulosti - a to i včetně limitovaných a nedostupných edic. Takřka ve všech případech tedy najdete něco hodnotnějšího, než kolik zaplatíte.