Sošky a busty

Ideální pro pořádné fajnšmekry, kteří si potrpí na kvalitu. Tyto sošky se vyznačují detailním zpracováním a pořádnými rozměry, aby vynikly v každé situaci a přitáhly pozornost. Hledáte-li tedy nový středobod své sbírky či ji plánujete pozvednout na zcela novou úroveň, tak zde určitě naleznete, co hledáte. A stejně tak, pokud hledáte dárek, avšak nevíte po čem sáhnout, můžete zužitkovat výše uvedené kvality a vykouzlit nejeden úsměv na tváři obdarovaného. Zobrazit více

4 položek celkem
x gsc94542
990 Kč

Pěkně vyvedený Naruto, kterého znáte ze stejnojmenného anime nebo mangy od Good Smile Company....

GSC94542
my hero academia figurine tsuyu asui x2
719 Kč
ABYFIG011
star wars money bank storm trooper (1)
559 Kč

Pokladnička / busta Stormtrooper

SMIBUS002
Sošky a busty patří mezi nejoblíbenější sběratelské předměty milovníků superhrdinských filmů, anime a mangy nebo herních sérií odjakživa. Vaše oblíbené postavy tak ožijí ve velikostech od maličkých 1:36 a 1:24 figurek, až po masivní sochy ve velikostech 1:6 nebo 1:3.
 
Zpracování sošky či busty je také zásadní. Soška může být vyvedená realisticky do nejmenších detailů jako jsou herní předměty nebo drobnosti na kostýmu. Někteří výrobci naopak vyrábí stylizované chibi sošky, které vás svou roztomilostí přivedou na pokraj šílenství. Přáli byste si sošku ve verzi, která se ve hře nebo filmu, z nějž pochází, vůbec neobjevila? I to je možné, a hlavně anime figurky takto mnohdy najdete v jiném kostýmu, než jste zvyklí.
 

Soška nebo akční figurka?

Pro nadšené sběratele je mezi nimi zásadní rozdíl! Zatímco pod pojmem soška si představíte pevnou sošku z kvalitního materiálu jako jsou vinyl, kov, PVC nebo polyakrylát, a to jak s podstavcem nebo bez něj, akční figurka označuje figurku s pohyblivými částmi. Tu můžete do výstavky natvarovat do libovolné hrdinské pózy nebo vtipné situace dle libosti. Okolo akčních figurek dokonce vznikl koníček fotografování akčních figurek. Fotograf většinou natvaruje figurku přesně tak, jak je třeba, a doplní ji fyzicky nebo digitálně pozadím a okolím, které si fotka žádá. Ty nejlepší pak sotva rozeznáme od záběru z filmu!

Busta je pak podobná sošce, jenže vyobrazuje postavu pouze od hrudníku nahoru, často bez ruk, podobně, jako jsou vyobrazováni na bustách v parcích hrdinové skutečného světa. To je teprve pocta superhrdinům! Ty šetřivé může zaujmout oblíbená kombinace busty a pokladničky, která dobře vypadá, ale má i praktický účel, a pomůže našetřit třeba na další kus do kolekce.