Komiksy

komiksy

Ponořte se do světa spojující to nejlepší z knižní a vizuální sféry. Pro každého čtenáře se něco najde. Děti se začínají učit číst? Mimoni nebo série Můj první komiks poskytují výborný odrazový můstek. Chcete se dozvědět víc o svém oblíbeném superhrdinovi? Série o BatmanoviDeadpoolovi a dalších jsou přímo bezednou studnicí příběhů. Hledáte narozeninový dárek? Vydejte se za dobrodružstvím do předaleké galaxie s komiksy Star Wars. Zobrazit více

74 položek celkem
0055020295 RSJFJF final V
Vázaná
739 Kč

Souborné vydání komiksových příběhů Rychlých šípů Jaroslava Foglara od kreslíře Jana Fischera...

A00612
Tintin 1 - Tintin v zemi Sovětů
229 Kč

Reportér Tintin a jeho psík Filuta se vydávají do revolučního Ruska, aby tam zažili neuvěřitelná...

A62723
0038283287 tintinova dobrodruzstvi box
2 049 Kč

První tucet Tintinových dobrodružství kompletně v češtině ve sběratelském boxu! Slavný kreslený...

A67629
0004598951 HP kamen
Vázaná
319 Kč

Podívejte se s Harrym Potterem do sveta čar a kouzel - navštivte Bradavice! Není komiks.

A67582
b c10339 0 1697092269
199 Kč

Ježek Sonic v komiksové podobě! Zločinný doktor Eggman vypouští na svět zákeřné roboty, a není...

A56053
b c4258 0 1716973695
199 Kč

Sonic si neoddechne: sotva porazil Neo Metal Sonica, a už se na něj hrnou siláci Rough a Tumble -...

A57821
b c10314 0 1696236881
319 Kč

Nádherně zpracovaná komiksová cesta fantaskním světem, který si zamilujete! Bea hledá svého...

A71565
Šmoulové a Krákula
79 Kč

Taťka Šmoula vynalezne nové hnojivo, ale pokus se vymkne z rukou a místo hnojiva je tu látka,...

A00059
Tintin 15 - Tintin v zemi černého zlata
169 Kč

Černé zlato je chronologicky patnáctým Tintinovým dobrodružstvím. První černobílá verze začala...

A62853
Tintin 16 - Míříme na Měsíc
169 Kč

Odvážný reportér Tintin se v novém dobrodružství vrhá do zcela nečekaného podniku – účastní se...

A62860
Tintin 20 - Tintin v Tibetu
169 Kč

Prožijte s Tintinem další komiksové dobrodružství! Během nebezpečné výpravy do Tibetu, kam ho...

A62907
Tintin 24 - Tintin a alf-art
219 Kč

Tintinovo poslední dobrodružství, kde se vydává do revolučního Ruska - kde mimo jiné Tintin svou...

A62945
Nahoru
Další produkty
Komiksy již dávno nejsou určeny začínajícím čtenářům pouze jako odrazový můstek do dalších sfér prózy. Naopak komiksy mají své vlastní svébytné místo na výsluní jakožto jedinečný prostředek, jak vyprávět příběhy. Díky tomu si našel obdivovatele ve všech věkových a zájmových skupinách
 

Dětské

Ačkoliv jsou často komiksy nálepkovány jako čtení pro děti, tak nelze zapomínat, že právě v dětských letech se utváří prvotní vztah k věcem, které často vyústí i v celoživotní zájem, hobby nebo dokonce i volbu povolání.

Proto můžeme jedině doporučit sérii Můj první komiks, která obsahuje jednoduché příběhy o nejznámějších hrdinech od Marvelu či DC. Pokud naopak rádi sáhnete po prověřených klasikách, tak nabízíme série s rodinou Simpsonových, o nezdolných Galech v čele s Asterixem, anebo dnes již legendární Čtyřlístek.


Superhrdinské

Téměř většině lidí se při vyslovení slova komiks vybaví právě hrdinové z vydavatelství Marvel a DC. Ani se není čemu divit, v poslední dekádě zažili doslova raketový nárůst popularity a nyní již každý někdy slyšel o Avengers, Spider-Manovi, Batmanovi či Supermanovi.

Avšak již podstatně méně lidí ví, že za každým z hrdinou stojí propletená historie příběhů, které se nastřádaly za dekády, po nichž tito hrdinové existují. Proto by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o nepřehlednou síť sérií a samostatně stojících dílů, ovšem není třeba propadat panice. Většina hrdinů má své vlastní dedikované série, které se zaměřují v první řadě na daného hrdinu a které slouží jako jeho dobré představení.

U Batmana se například jedná o sérii z řady Znovuzrození. A jakmile už máte něco načteno a chcete vyzkoušet netradiční kombinace hrdinů a žánrů, tak se nabízí celá řada samostatných komiksů, třeba Batman: Svět či Wonder Woman: Mrtvá země.

Fantasy a sci-fi

Žánry, ve kterých autoři popouštějí uzdu představivosti a na stránky vykreslují světy podobné tomu našemu i diametrálně odlišné až zcela nepochopitelné pro běžného smrtelníka. Komiks v tomto ohledu navíc otevírá nový rozměr v podobě grafického zpracování, které již tak výborný příběh vynese do zcela nových výšin a dodá mu jedinečnou vizuální identitu. Mezi zcela ukázkový příklad patří dvojice Jodorowsky a Moebius, kteří stvořili, dnes již komiksovou klasiku, sérii Incal. Mezi další významné počiny, které je třeba vyzdvihnout se řadí Hellboy, pro nadšence steampunku Lady Mechanika a pro všechny, které táhne neuchopitelná hrůza z neznáma, je jak stvořený Neonomicon.