Komiksy

komiksy

Ponořte se do světa spojující to nejlepší z knižní a vizuální sféry. Pro každého čtenáře se něco najde. Děti se začínají učit číst? Mimoni nebo série Můj první komiks poskytují výborný odrazový můstek. Chcete se dozvědět víc o svém oblíbeném superhrdinovi? Série o BatmanoviDeadpoolovi a dalších jsou přímo bezednou studnicí příběhů. Hledáte narozeninový dárek? Vydejte se za dobrodružstvím do předaleké galaxie s komiksy Star Wars. Zobrazit více

61 položek celkem
gar52
119 Kč

Nenažraný, cynický, zákeřný, líný... a pořád děsně zábavný. Je tu opět nejslavnější a...

0344526
Garfield nakupuje slaninu (č. 51)
119 Kč

Připravte si vidličky a nože, čeká vás hostina plná gagů, vtipů a frků. Dnešním šéfkurchařem je...

0327893
Garfield, král zvěřiny (č. 50)
119 Kč

Vyražte do džungle na safari zábavy se lví dravostí, krokodýlí žravostí a sloním apetitem!

0323237
Garfield si nakládá (č. 49)
79 Kč

Pro kočku s bezedným žaludkem není snadné se pořádně nacpat! Další porce stripů jednoho z...

0306170
Garfield  Jím, tedy jsem (č.12)
79 Kč

Co má na mysli kocour číslo jedna?

0272465
Garfield - Nohy z dohledu (č.8)
79 Kč

8. kniha sebraných Garfieldových stripů.

0199533
330759 1 garfield zatmeni slunce c 42
79 Kč

Masivní tělesa ovlivňují tvar časoprostorového kontinua! Takže pokud cítíte, jak se kolem vás...

0241651
330762 1 garfield bere vse c 7 8
Vázaná
319 Kč

Čtvrté souborné a barevné vydání Garfieldových stripů obsahuje původně černobílé sešity č.7 a...

0219908
Garfield bradami vzhůru (č.22)
79 Kč

Už příští týden vyjde nová kniha Garfieldových dobrodružství! A i když se jmenuje Garfield...

0127386
Garfield čím větší,tím lepší (č.29)
79 Kč

Už dvacátý devátý díl (vlastně třicátý, když budete počítat i nulku) hlásá Čím větší, tím lepší a...

0155916
Garfield drží tlustou linii (č.27)
79 Kč

Další centimetry v pase, další tučná sbírka Garfieldových stripů! Je tlustý, líný, cynický a...

0151360
Garfield chrochtá blahem (č.35)
79 Kč

Oranžový kocour zůstává středem vaší pozornosti a cítí se jako prase v žitě!

0195729
Nahoru
Další produkty
Komiksy již dávno nejsou určeny začínajícím čtenářům pouze jako odrazový můstek do dalších sfér prózy. Naopak komiksy mají své vlastní svébytné místo na výsluní jakožto jedinečný prostředek, jak vyprávět příběhy. Díky tomu si našel obdivovatele ve všech věkových a zájmových skupinách
 

Dětské

Ačkoliv jsou často komiksy nálepkovány jako čtení pro děti, tak nelze zapomínat, že právě v dětských letech se utváří prvotní vztah k věcem, které často vyústí i v celoživotní zájem, hobby nebo dokonce i volbu povolání.

Proto můžeme jedině doporučit sérii Můj první komiks, která obsahuje jednoduché příběhy o nejznámějších hrdinech od Marvelu či DC. Pokud naopak rádi sáhnete po prověřených klasikách, tak nabízíme série s rodinou Simpsonových, o nezdolných Galech v čele s Asterixem, anebo dnes již legendární Čtyřlístek.


Superhrdinské

Téměř většině lidí se při vyslovení slova komiks vybaví právě hrdinové z vydavatelství Marvel a DC. Ani se není čemu divit, v poslední dekádě zažili doslova raketový nárůst popularity a nyní již každý někdy slyšel o Avengers, Spider-Manovi, Batmanovi či Supermanovi.

Avšak již podstatně méně lidí ví, že za každým z hrdinou stojí propletená historie příběhů, které se nastřádaly za dekády, po nichž tito hrdinové existují. Proto by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o nepřehlednou síť sérií a samostatně stojících dílů, ovšem není třeba propadat panice. Většina hrdinů má své vlastní dedikované série, které se zaměřují v první řadě na daného hrdinu a které slouží jako jeho dobré představení.

U Batmana se například jedná o sérii z řady Znovuzrození. A jakmile už máte něco načteno a chcete vyzkoušet netradiční kombinace hrdinů a žánrů, tak se nabízí celá řada samostatných komiksů, třeba Batman: Svět či Wonder Woman: Mrtvá země.

Fantasy a sci-fi

Žánry, ve kterých autoři popouštějí uzdu představivosti a na stránky vykreslují světy podobné tomu našemu i diametrálně odlišné až zcela nepochopitelné pro běžného smrtelníka. Komiks v tomto ohledu navíc otevírá nový rozměr v podobě grafického zpracování, které již tak výborný příběh vynese do zcela nových výšin a dodá mu jedinečnou vizuální identitu. Mezi zcela ukázkový příklad patří dvojice Jodorowsky a Moebius, kteří stvořili, dnes již komiksovou klasiku, sérii Incal. Mezi další významné počiny, které je třeba vyzdvihnout se řadí Hellboy, pro nadšence steampunku Lady Mechanika a pro všechny, které táhne neuchopitelná hrůza z neznáma, je jak stvořený Neonomicon.