Komiksy

komiksy

Ponořte se do světa spojující to nejlepší z knižní a vizuální sféry. Pro každého čtenáře se něco najde. Děti se začínají učit číst? Mimoni nebo série Můj první komiks poskytují výborný odrazový můstek. Chcete se dozvědět víc o svém oblíbeném superhrdinovi? Série o BatmanoviDeadpoolovi a dalších jsou přímo bezednou studnicí příběhů. Hledáte narozeninový dárek? Vydejte se za dobrodružstvím do předaleké galaxie s komiksy Star Wars. Zobrazit více

63 položek celkem
Naruto 1 - Naruto Uzumaki
179 Kč

Druhé, opravené vydání vyprodané mangy. Stát se nejlepším nindžou na světě není věc snadná,...

0215902
Naruto 4 - Most hrdinů
179 Kč

Naruto se pomalu mění z třídního šaška v bojovníka... ale teď bude muset udělat další zásadní...

0251398
Naruto 5 - Vyzyvatelé
179 Kč

Během svého tréninku na nindži se tři studenti, Naruto, Sakura a Sasuke, ovládli nové bojové...

0194937
Naruto 6 - Sakuřino rozhodnutí
179 Kč

Naruto je nindža s talentem na maléry a touhou stát se největším bojovníkem svého klanu. První...

0198279
Naruto 7 - Správná cesta
179 Kč

V čúninské zkoušce začíná jít do tuhého a mladí geninové z Konohy bojují o holý život. Navíc se...

0198056
Naruto 8 - Boj na život a na smrt
179 Kč

Sedm týmů se dokázalo probojovat lesem smrti do třetího kola zkoušky – ale ještě nemají vyhráno....

0198057
Naruto 11 -  Zapálený učedník
179 Kč

V mezičase před závěrečným turnajem potkává Naruto podivného chlapíka, ze kterého se vyklube...

0223101
Naruto 12 -  Velký vzlet
179 Kč

Před zraky důležitého publika začíná finální část čúninské zkoušky. Naruto proti Nedžimu. Lempl a...

0225352
Naruto 13 -  Rozulzlení
179 Kč

Zkoušky vrcholí, na půdě arény proti sobě konečně stojí Sasuke s Gaarou. Žádný z nich neumí...

0225354
Naruto 14 -  Souboj stínů
179 Kč

Zrada otřásá Konohou a uvězněný Hokage bojuje o záchranu své vesnice i vlastní život. Proti němu...

0225356
Naruto 15 -  Narutův styl
179 Kč

Sasuke se pokouší pokračovat v souboji, který s Gaarou začal na půdě arény, ale jeho útoky jen...

0225358
Naruto 16 -  Poslední boj
179 Kč

Boje vrcholí a Skrytá listová se zvolna probouzí z noční můry. Nepřítel ustupuje a Naruto se s...

0225360
Nahoru
Další produkty
Komiksy již dávno nejsou určeny začínajícím čtenářům pouze jako odrazový můstek do dalších sfér prózy. Naopak komiksy mají své vlastní svébytné místo na výsluní jakožto jedinečný prostředek, jak vyprávět příběhy. Díky tomu si našel obdivovatele ve všech věkových a zájmových skupinách
 

Dětské

Ačkoliv jsou často komiksy nálepkovány jako čtení pro děti, tak nelze zapomínat, že právě v dětských letech se utváří prvotní vztah k věcem, které často vyústí i v celoživotní zájem, hobby nebo dokonce i volbu povolání.

Proto můžeme jedině doporučit sérii Můj první komiks, která obsahuje jednoduché příběhy o nejznámějších hrdinech od Marvelu či DC. Pokud naopak rádi sáhnete po prověřených klasikách, tak nabízíme série s rodinou Simpsonových, o nezdolných Galech v čele s Asterixem, anebo dnes již legendární Čtyřlístek.


Superhrdinské

Téměř většině lidí se při vyslovení slova komiks vybaví právě hrdinové z vydavatelství Marvel a DC. Ani se není čemu divit, v poslední dekádě zažili doslova raketový nárůst popularity a nyní již každý někdy slyšel o Avengers, Spider-Manovi, Batmanovi či Supermanovi.

Avšak již podstatně méně lidí ví, že za každým z hrdinou stojí propletená historie příběhů, které se nastřádaly za dekády, po nichž tito hrdinové existují. Proto by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o nepřehlednou síť sérií a samostatně stojících dílů, ovšem není třeba propadat panice. Většina hrdinů má své vlastní dedikované série, které se zaměřují v první řadě na daného hrdinu a které slouží jako jeho dobré představení.

U Batmana se například jedná o sérii z řady Znovuzrození. A jakmile už máte něco načteno a chcete vyzkoušet netradiční kombinace hrdinů a žánrů, tak se nabízí celá řada samostatných komiksů, třeba Batman: Svět či Wonder Woman: Mrtvá země.

Fantasy a sci-fi

Žánry, ve kterých autoři popouštějí uzdu představivosti a na stránky vykreslují světy podobné tomu našemu i diametrálně odlišné až zcela nepochopitelné pro běžného smrtelníka. Komiks v tomto ohledu navíc otevírá nový rozměr v podobě grafického zpracování, které již tak výborný příběh vynese do zcela nových výšin a dodá mu jedinečnou vizuální identitu. Mezi zcela ukázkový příklad patří dvojice Jodorowsky a Moebius, kteří stvořili, dnes již komiksovou klasiku, sérii Incal. Mezi další významné počiny, které je třeba vyzdvihnout se řadí Hellboy, pro nadšence steampunku Lady Mechanika a pro všechny, které táhne neuchopitelná hrůza z neznáma, je jak stvořený Neonomicon.