Komiksy

komiksy

Ponořte se do světa spojující to nejlepší z knižní a vizuální sféry. Pro každého čtenáře se něco najde. Děti se začínají učit číst? Mimoni nebo série Můj první komiks poskytují výborný odrazový můstek. Chcete se dozvědět víc o svém oblíbeném superhrdinovi? Série o BatmanoviDeadpoolovi a dalších jsou přímo bezednou studnicí příběhů. Hledáte narozeninový dárek? Vydejte se za dobrodružstvím do předaleké galaxie s komiksy Star Wars. Zobrazit více

18 položek celkem
b c10661 0 1710701344
Vázaná
439 Kč

Další temná pochoutka ze sbírky DC Black Label. Malá Alice dostává starý domek pro panenky -...

0596885
Lucifer 10 - Jitřní hvězda
Vázaná
469 Kč

Souboj o nebeský trůn se blíží svému apokalyptickému konci. Armády se střetávají v krvavém...

0265425
Lucifer 11 - Večerní modlitba
Vázaná
519 Kč

Poslední díl jedné z nejlepších fantasy sérií současnosti! Boj o nebeský trůn skončil a z popela...

0271032
Lucifer 2 - Děti a monstra
Vázaná
399 Kč

Důchod bývalého vládce pekla Lucifera se vyvíjí poněkud problematicky. Ve službách nebe zachránil...

0297355
Lucifer 3 - Flirtování se zatracenými
Vázaná
399 Kč

Jen několika bytostem se v dějinách podařilo obrátit nepřízeň osudu ve svůj prospěch tak úspěšně...

0186495
Lucifer 3 - Flirtování se zatracenými
Vázaná
399 Kč

Jen několika bytostem se v dějinách podařilo obrátit nepřízeň osudu ve svůj prospěch tak úspěšně...

0297628
Lucifer 4 - Božská komedie
Vázaná
469 Kč

Série sledující osudy někdejšího pána pekel, Lucifera, jedné z postav série Sandman Neila Gaimana

0225364
Lucifer 7 - Exodus
Vázaná
399 Kč

Mít vlastní vesmír, není žádná legrace – ani pro bývalého vládce Pekel. Světlonoš stojí proti...

0245969
Lucifer 8 - Vlk pod stromem
Vázaná
399 Kč

Lucifer stojí proti hrozbě, která chce zničit jak jeho výtvor, tak jeho samotného. Díky Boží...

0246419
Lucifer 9 - Crux
Vázaná
399 Kč

Jeho nepřátelé se spojili, takže Lucifer musí, ať chce nebo nechce, dát dohromady své spojence,...

0246420
cover image.1582108693
299 Kč

Velký crossover! Svět komiksů Mezi řádky a Mýty se potkává v tomhle dramatickém střetu! Mýty...

0517113
Mezi řádky 11 - Apokalypsa
389 Kč

NESVATÝ GRÁL V legendách se tomu říká maanim, grál nebo svatý grál. Byl to pohár, podnos, trubka...

0533414
Nahoru
Další produkty
Komiksy již dávno nejsou určeny začínajícím čtenářům pouze jako odrazový můstek do dalších sfér prózy. Naopak komiksy mají své vlastní svébytné místo na výsluní jakožto jedinečný prostředek, jak vyprávět příběhy. Díky tomu si našel obdivovatele ve všech věkových a zájmových skupinách
 

Dětské

Ačkoliv jsou často komiksy nálepkovány jako čtení pro děti, tak nelze zapomínat, že právě v dětských letech se utváří prvotní vztah k věcem, které často vyústí i v celoživotní zájem, hobby nebo dokonce i volbu povolání.

Proto můžeme jedině doporučit sérii Můj první komiks, která obsahuje jednoduché příběhy o nejznámějších hrdinech od Marvelu či DC. Pokud naopak rádi sáhnete po prověřených klasikách, tak nabízíme série s rodinou Simpsonových, o nezdolných Galech v čele s Asterixem, anebo dnes již legendární Čtyřlístek.


Superhrdinské

Téměř většině lidí se při vyslovení slova komiks vybaví právě hrdinové z vydavatelství Marvel a DC. Ani se není čemu divit, v poslední dekádě zažili doslova raketový nárůst popularity a nyní již každý někdy slyšel o Avengers, Spider-Manovi, Batmanovi či Supermanovi.

Avšak již podstatně méně lidí ví, že za každým z hrdinou stojí propletená historie příběhů, které se nastřádaly za dekády, po nichž tito hrdinové existují. Proto by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o nepřehlednou síť sérií a samostatně stojících dílů, ovšem není třeba propadat panice. Většina hrdinů má své vlastní dedikované série, které se zaměřují v první řadě na daného hrdinu a které slouží jako jeho dobré představení.

U Batmana se například jedná o sérii z řady Znovuzrození. A jakmile už máte něco načteno a chcete vyzkoušet netradiční kombinace hrdinů a žánrů, tak se nabízí celá řada samostatných komiksů, třeba Batman: Svět či Wonder Woman: Mrtvá země.

Fantasy a sci-fi

Žánry, ve kterých autoři popouštějí uzdu představivosti a na stránky vykreslují světy podobné tomu našemu i diametrálně odlišné až zcela nepochopitelné pro běžného smrtelníka. Komiks v tomto ohledu navíc otevírá nový rozměr v podobě grafického zpracování, které již tak výborný příběh vynese do zcela nových výšin a dodá mu jedinečnou vizuální identitu. Mezi zcela ukázkový příklad patří dvojice Jodorowsky a Moebius, kteří stvořili, dnes již komiksovou klasiku, sérii Incal. Mezi další významné počiny, které je třeba vyzdvihnout se řadí Hellboy, pro nadšence steampunku Lady Mechanika a pro všechny, které táhne neuchopitelná hrůza z neznáma, je jak stvořený Neonomicon.