O komiksech od A do Z

Komiksy již dávno překročily rámec pouhého odrazového můstku pro začínající čtenáře a zaujaly si své vlastní a zasloužené místo na výsluní, jakožto jedinečný prostředek, jak vyprávět příběhy. Díky tomu si komiksy našly obdivovatele ve všech věkových a zájmových skupinách po celém světě.

V MegaComics Vám nabízíme nekonečné možnosti prozkoumat rozmanité žánry a fascinující svět komiksů. Od akčních dobrodružství, která Vás strhnou do napínavých bojů mezi hrdiny a záporáky, po srdcervoucí romantiku, která Vám přinese dojemné příběhy lásky a vášně. 

Nezáleží na tom, jestli jste nováček, který se teprve seznamuje s komiksovým světem, nebo vášnivý sběratel s bohatými znalostmi, MegaComics je tu pro Vás. Nechte komiksy ožít a stát se součástí Vašeho života, objevujte nové hrdiny, lstivé intriky a nezapomenutelná dobrodružství. 

Komiksové komplety

Komiksový komplet je sada komiksů, která nabízí čtenářům kompletní příběhový zážitek nebo souvislou kolekci, často s cílem usnadnit přístup a poskytnout komplexní zážitek z daného světa nebo série - jsou vydávány pravidelně, a to každých 14 dní.

Komiksové komplety zpravidla obsahují příběhový oblouk - to znamená, že čtenáři mají přístup ke kompletnímu příběhu, který se často rozvíjí přes několik dílů. Nemusí tedy hledat jednotlivé sešity nebo svazky komiksu po jednom.

Tímto způsobem mohou čtenáři prozkoumat hlubší vrstvy příběhu, sledovat vývoj postav a rozvinutí napínavých intrik. To usnadňuje sbírání komiksů a poskytuje skvělý zážitek při procházení celého příběhu bez přerušení.

Komiksové komplety také často obsahují bonusový materiál, jako jsou ilustrace, doplňující příběhy, rozhovory s tvůrci nebo zákulisní informace. Tyto prvky přidávají další vrstvu zábavy a prohlubují zážitek z komiksu, což ocení jak noví čtenáři, tak i dlouholetí fanoušci.

Tyto sady často nabízejí jedinečná a omezená vydání, která mohou mít sběratelskou hodnotu. Sběratelé si tak mohou pořídit kompletní sérii komiksů ve speciálním vydání, které se může pyšnit svou jedinečností a hodnotou v rámci sbírky.

Za klenot MegaComics s hrdostí považujeme Ultimátní komiksový komplet, ze světa Marvel. Tento komplet zahrnuje 120 knih, přičemž každá kniha obsahuje ucelený příběh ze světa MARVELu přibližně o šesti sešitech.

Tato série u nás začala vycházet v roce 2012 a nyní je téměř všude vyprodaná. Naštěstí u nás v MegaComicsu děláme vše pro to, abychom pro Vás tyto raritní kousky sehnali a pravidelně je naskladňujeme.

OO1OO2OO3

Superhrdinské komiksy

Téměř většině lidí se při vyslovení slova komiks vybaví právě hrdinové z vydavatelství Marvel a DC. Ani se není čemu divit, v poslední dekádě zažili doslova raketový nárůst popularity a nyní již snad není nikdo, kdo by neznal Avengers, Spider-Mana, Batmana či Supermana.

Na první pohled se může zdát, že se jedná o nepřehlednou síť sérií a samostatně stojících dílů, ovšem není třeba propadat panice. Většina hrdinů má své vlastní dedikované série, které se zaměřují na daného hrdinu a slouží jako jeho dobré představení.

Za každým hrdinou totiž stojí propletená historie příběhů, které se nastřádaly za dlouhé dekády, po nichž tito hrdinové existují. U Batmana se například jedná o sérii z řady Znovuzrození, jejíž první díl nese název Batman 1: Já jsem Gotham.

Komiksový svět nabízí mnohem více - existuje celá řada komiksů, které se věnují netradičním kombinacím hrdinů a žánrů, čímž čtenářům rozšiřují možnosti a přinášejí nové příběhy. Například Batman: Svět či Wonder Woman: Mrtvá země.

OO4OO5OO6

Fantasy a sci-fi

Žánry, ve kterých autoři popouštějí uzdu představivosti a na stránky vykreslují světy podobné tomu našemu i diametrálně odlišné. Komiks v tomto ohledu navíc otevírá nový rozměr v podobě grafického zpracování, které již tak výborný příběh vynese do zcela nových výšin a dodá mu jedinečnou vizuální identitu.

Mezi zcela ukázkový příklad patří dvojice Jodorowsky a Moebius, kteří stvořili, dnes již komiksovou klasiku, sérii Incal. Mezi další významné počiny, které je třeba vyzdvihnout se řadí Hellboy, pro nadšence steampunku Lady Mechanika a pro všechny, které táhne neuchopitelná hrůza z neznáma, je jak stvořený Neonomicon.

OO8OO7OO9

Dětské komiksy

Ačkoliv jsou často komiksy nálepkovány jako čtení pro děti, nelze zapomínat, že právě v dětských letech se formuje prvotní vztah k věcem, který často vyústí i v celoživotní zájem či hobby. Komiksy mají ohromnou schopnost upoutat a nadchnout mladé čtenáře, a proto je jejich přítomnost v dětském životě tak důležitá.

V této souvislosti jednoznačně doporučujeme sérii Můj první komiks, která nabízí jednoduché příběhy o nejznámějších hrdinech z univerzí Marvelu a DC. Děti se tak mohou seznámit s ikonickými postavami jako Spider-Man, Iron Man, Batman nebo Superman a prozkoumat jejich dobrodružství. 

Pokud máte však raději ověřené klasiky, můžete sáhnout po sériích s rodinou Simpsonových, o nezdolných Galích v čele s Asterixem či dnes již legendárním Čtyřlístkem. Tyto klasické komiksy jsou zábavné a oblíbené jak u dětí, tak i u dospělých, a nabízejí nekonečné dobrodružství. 

OO12OO10OO11

Manga

Velká část našich komiksových polic patří komiksům Mangy. Tyto japonské komiksy jsou světově uznávanou formou umění a zábavy, která zaujímá zvláštní místo v srdcích milionů čtenářů po celém světě. Jejich charakteristický styl kresby, poutavé příběhy a různorodé žánry přitahují jak mladé, tak starší publikum.

Manga je také známá svým unikátním způsobem čtení, a to zprava doleva. Japonský styl čtení a obrázky, které se prolínají s textem, vytváří specifický rytmus a pohyb při procházení stránkami. Tento jedinečný vizuální jazyk pomáhá vyjádřit hloubku emocí a vytváří jedinečnou atmosféru příběhů.

Manga nabízí neuvěřitelnou různorodost žánrů, od romantických příběhů plných citů a dobrodružství, akčních sérií s napínavými bojovými scénami, až po psychologická dramata, fantasy, sci-fi, horory a historické epopeje. Bez ohledu na Vaše preference, vždy se najde manga, která Vás zaujme a pohltí do svého světa.